logo

01 Eylül 2013

MERDİVEN BOYAMA TUNCELİ’YE DE SIÇRADI

MERDİVEN BOYAMA TUNCELİ’YE DE SIÇRADI

İstanbul’da başlayan ve tartışmaları beraberinde getiren merdiven boyama işi, Tunceli’ye de sıçradı. 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Tunceli’de bir grup genç, çarşı merkezinde bulunan merdivenleri gökkuşağı rengine boyadı.
İstanbul Fındıklı’dan Cihangir’e çıkan merdivenlerin Hüseyin Çelikel tarafından gökkuşağı renklerine boyanması medyada gündem oluşturmuştu. Tunceli’de de bir grup genç, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle çarşı merkezinde bulunan bir kafenin önündeki merdivenleri gökkuşağı renklerine boyadı. Sabahleyin merdivenleri çok renkli olarak gören vatandaşlar, bu anlamlı günde çok güzel bir jest olduğunu dile getirerek boyayanlara teşekkür etti. Merdivenleri boyama fikrini ortaya atan ve boyamaya katılan Netice Yılmaz adlı genç bayan, tamamen çok renkli bir yaşamı desteklemek amacıyla böyle bir işe kalkıştıklarını dile getirerek, “Aslında bu akşam boyamayı düşünüyorduk, ancak bu günün 1 Eylül Dünya Barış Günü olması nedeniyle işi hızlandırdık. Facebook’tan çağrı yaptık, kalabalık bir grupla dün gece merdivenleri boyadık” dedi.
Çok renkli yaşama tahammülü olmayan bir dünyada yaşadıklarını belirten Yılmaz, buna tepki olarak merdivenleri gökkuşağı rengine boyadıklarını söyledi.

Share
136 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

Manisa 'nın Yerel Gazetesi Hür Işık Gazetesi. İlk Siz Öğrenin. 81 İlin Yerel Haberleri & Ulusal Haberleri. Hür Işık Gazetesi </ title> . . . </ Head> <body> . . .</body> </html>